Stála služba:

NON STOP


Administratívne úkony:

pracovné dni 8:00 - 15:00

159

núdzové volanie

Kontakt

Adresa:

Štúrova 1989
031 01 Liptovský Mikuláš

Tel:

044 / 552 53 60
044 / 556 55 05

E-mail:

msplm@mikulas.sk
centrala@mikulas.sk
Podnety od občanov

Nový podnet

Meno: Email:
Váš podnet:meno:
dátum: 00.00.0000 00:00:00

Pri zaslaní Vášho podnetu Vás žiadame o vyjadrenie Vášho súhlasu k zverejneniu podnetu na stránke msplm.sk v sekcii "Podnety od občanov". Ďakujeme.

meno: Marek, e-mail: marecku1155@gmail.com
dátum: 23.11.2017 07:13:07

Dobrý deň, kedže nam začala sezóna zábavnej pyrotechniky, naše nedotknuteľné rómske deti na Vrbickej ulici (ao je Rázusov dom) veselo strielajú už teraz. A nehovorím o tom že porušujú č.485/2008 kde sú vekové obmedzenia v § 7 ods. 1, čiže majú menej ako 15 rokov. Taktiež obťažujú hlukom a robia bordel. Nemá sa inak pyrotechnika používať len počas Silvestra vo vyhradených hodinách?
Pri všetkej úcte k praci MSPLM, stažuje sa tu kopec ľudí a nedeje sa nič konkrétne. Každá odpoveď je taka istá, zavolajte, prídeme. Áno keď človek zavolá prídete do nejakých 10-15 min, ak nahodou ich ešte chytíte po takom čase, maximálne tak dohovoríte a idete preč a cigani si veselo zase robia čo chcú. Nemyslite že uz bolo dosť "dohovárania" a pekne sa ku nim správať ako ku bežným slušným ľudom, napariť pokuty za porušovanie zákonov?! Alebo sa ich polícia bojí? Nestačilo extempóre v Hlbokom kde sa jasne ukázalo kto ma navrch (bohužial to nie je polícia...) a to je len dôsledok toho že sa im všetko toleruje a ako sa hovorí, s jedlom rastie chuť...
Ďalšia odpoveď je že zvýšite počet hliadok, ale úprimne, nevidno tu ani jedno auto za cely deň! Možno maximálne tak prefrčí okolo bez povšimnutia.
Bez urážky, ale čakám od mestkej polície viacej ako len pokutovať fajčiarov na zastávkách a voziť sa po pešej zóne.

Ďakujem

dátum: 24.11.2017 00:00:00
meno: MsP

Dobrý deň.
Hliadky MsP Liptovský Mikuláš vykonávajú pravidelnú hliadkovú činnosť na Vrbickej ulici, pričom v roku 2016 sme preverovali dva podnety a v roku 2017 jeden podnet od obyvateľov mesta Liptovský Mikuláš, avšak po príchode hliadky vo všetkých prípadoch sa na mieste nenachádzala osoba, ktorá by používala zábavnú pyrotechniku v rozpore so zákonom alebo VZN mesta Liptovský Mikuláš. Možnosti MsP sú však v tomto smere obmedzené a môžeme vykonávať činnosť len v zmysle zákona SNR č. 564/1991 Zb. o obecnej polícii. Ale aj napriek tomu vykonáme potrebné opatrenia v rámci našich materiálnych a personálnych možností.

S pozdravom
--------------------------------
JUDr. Marián Jančuška
náčelník Mestskej polície
Štúrova 1989/41
Liptovský Mikuláš
--------------------------------

meno: Iveta Halušková, e-mail: ivetahaluskovalm@gmail.com
dátum: 11.06.2017 07:43:12

Dobrý deň,už si neviem dať rady s jednou podnájomníčkou,čo býva o poschodie nižšie podo mnou v garzonke na Nábreží A.Stodolu.Neustále fajčí z okna,asi je jediná z celej bytovky,nemôžem si ani okno otvoriť,ani prádlo zavesiť,som Zťp,neberie vôbec ohľad na človeka.Už som jej dohovárala,aj domovníčke som sa sťažovala,nerobí žiadnu nápravu,tak som napísala Vám,prosím,poradte mi,čo mám robiť,dakujem,Halušková.

dátum: 16.06.2017 00:00:00
meno: MsP

V prípade, že dochádza k porušeniu zákonov alebo iných právnych predpisov kontaktujte nás ne tel. čísle 159, pokiaľ je to možné okamžite, aby bol náš zásah čo najefektívnejší. Môžete nás navštíviť aj osobne v priestoroch MsP na ulici Štúrovej 1989/41 Liptovský Mikuláš, kde Vás radi privítame a Váš podnet alebo problém budeme riešiť.
S pozdravom
JUDr. Marián Jančuška
náčelník MsP
Liptovský Mikuláš

meno: Radovan, e-mail: radovanblasko@gmail.com
dátum: 03.06.2017 04:56:13

Dobrý deň, prosím o kontrolu porušovania predpisov, na ulici Hrdinov SNP v Ondrášovej.
Jedná sa o porušovanie zákazu vjazdu, no v neposlednom rade aj parkovanie a bivakovanie v zátopovej oblasti. Rybáry svojím spravaním nielen, že obmedzujú ostatných občanov a rybárov v prístupe k vode, ale aj obyvateľov danej ulice.
Častokrát sú hliadky MP nedôsledné pri šetrení a na základe akýchsi nepodložených výhovoriek o povolení miestnych obyvateľov odchádzajú bez akéhokoľvek vyriešenia.
Prosím o preverenie uvedených skutočností najmä cez víkendy, kedy je tlak rybárov najväčší. Ďakujem

dátum: 12.06.2017 00:00:00
meno: MsP

Ďakujeme za Váš podnet. Zo strany MsP Liptovský Mikuláš bude v tejto lokalite vykonávaná zvýšená hliadková činnosť a zistené priestupky budú riešené v zmysle zákona.
S pozdravom
JUDr. Marián Jančuška
náčelník MsP Liptovský Mikuláš

meno: Taťjana Paulíková, e-mail: tpaulikova@gmail.com
dátum: 01.06.2017 08:54:47

Dobrý deň,
chcela by som Vás upozorniť, že na Podbrezinskom sídlisku chodia niektorí majitelia psov so psami bez vôdzky. Včera som mala na bicykli kolíziu s dvomi psami a to som išla po vyznačenom chodníku pre cyklistov. Po upozornení, že si majú dať psa na vôdzku, tak mi bolo povedané, že ja mám zoskočiť z bicykla. Nehovoriac o tom, že dotyčná neišla po správnej strane chodníka a ani sa nesnažila uhnúť alebo chytiť psa a keby som zoskočila podľa jej rady, tak skočím akurát do kaluže.
Preto by som Vás chcela poprosiť, aby ste sa občas zašli pozrieť na Podbreziny na týchto tiež psíčkárov.
Taťjana Paulíková

dátum: 12.06.2017 00:00:00
meno: MsP

Mestská polícia v Liptovskom Mikuláši vykonáva pravidelne na území mesta kontrolu dodržiavania VZN mesta Liptovský Mikuláš, ktoré upravuje podmienky držania psov na území mesta Liptovský Mikuláš. Všetky zistené priestupky týkajúce sa porušenia tohto VZN sú riešené v zmysle zákona. Žiadame preto všetkých obyvateľov, aby v prípade zistenia porušenia VZN, zákonov alebo iných právnych predpisov nás kontaktovali pokiaľ je to možné okamžite na tel. čísle 159, čo urýchli náš zásah.
S pozdravom
JUDr. Marián Jančuška
náčelník MsP Liptovský Mikuláš

meno: Marek, e-mail: marecku1155@gmail.com
dátum: 12.05.2017 07:31:50

Dobry den,
bolo by mozne urobit poriadky na Vrbickej ulici? V tomto prispevku na FB najdete aj fotky ze co sa tu deje a kompentni to, pre mna nepochopitelne, ignorju. Ci sa caka az sa naozaj nieco stane?
https://www.facebook.com/groups/534844106599414/permalink/1328605903889893/
Dakujem

dátum: 18.05.2017 00:00:00
meno: MsP

Dobrý deň.
Váš podnet sme preverili, pričom bola zistená totožnosť maloletej osoby. Následne sme vyhľadali rodičov tejto maloletej osoby, ktorí boli upozornení na jej správanie. Taktiež boli na možné obdobné správanie detí upozornení rodičia bývajúci v susedstve.
S pozdravom
JUDr. Marián Jančuška
náčelník MsP Liptovský Mikuláš

meno: pán Ladislav
dátum: 05.03.2017 17:38:14

Dobrý deň, chcel by som Vás požiadať o častejšiu návštevu hliadok na Kollárovej ulici 3588 hlavne v podchode medzi bytovkami pod Bytovým družstvom . V poobedných hodinách od 15 tej sa tam začínajú zhromažďovať mladí rómovia kričia, používajú vulgárne výrazy, robia neporiadok, zanechávajú neporiadok, plechovky , fľaštičky , špaky, napľuté na zemi ... Dôchodcovia sa boja tade potom chodiť , psíčkari chodia radšej naokolo ( psíčkarov by mohli tiež kontrolovať ráno a večer , sú aj taký , ktorý nechajú omočiť psom rohy bytovky oproti na Vrbickej v podchode) . Je to dosť nechutné aj nehygienické bývajú tam dole ľudia . Na trávniku pred bytovkou sa preháňa neraz viacej psíčkarov ako detí , ale je logické koľko detí tam rodičia pustia , nie všetci zbierajú exkrementy. Prípadne zvážiť používanie a umiestnenie kamerového systému ktorý by tam dohliadol - umiestnený niekde oproti na bytovke.) Ak má mať ten podchod zmysel treba ich rázne riešiť. Stačí častejšia kontrola a vykázanie ich z podchodu. Dlho ich to tiež baviť nebude. Stačilo by , keď hliadka v nejakom intervale prejde okolo a nazrie aj za jazdy či sa tam niekto nezdržuje. Po opakovanom prichytení ( fajčia popíjajú pivo z plachovky často mladší ako 18 rokov žiadať o vysvetlenie odkiaľ majú cigarety , pivo v plechu ...) tých istých ľudí ich predvolávať na objasnenie na MsP a toto by ich isto dlho nebavilo . Je to síce súkromný pozemok ale s bremenom prechodu. Nechceme nijako radikálne riešiť uzavretie podchodu ale už zvažujeme situáciu nejako riešiť. Využíva ho na čo je určený mnoho občanov z okolitých bytoviek. Naviac je to jediná prístupová cesta k bytovke. Aj keď len na osobné auto. Ani neviem ako by sa aj teraz požiarnici dostávali k tejto západnej strane bytovky. Ale to budeme adresovať MU. Nemôžeme vždy telefonicky volať MsP, zvonil by Vám telefón často.
Ďakujeme

dátum: 09.03.2017 00:00:00
meno: MsP

Dobrý deň.
MsP vykonáva hliadkovú činnosť v celom meste Liptovský Mikuláš ako aj v prímestských častiach mesta. MsP v rámci vykonávania svojej hliadkovej činnosti vykonáva kontrolu verejného poriadku aj na uliciach Kollárovej a Vrbickej. Do budúcnosti našu činnosť ešte zvýšime a taktiež budeme vykonávať kontrolu pomocou mestského kamerového systému. Chcem požiadať občanov, aby v prípade zistenia protiprávneho konania nás kontaktovali, pokiaľ je to možné okamžite na tel. čísle 159.
S pozdravom
JUDr. Marián Jančuška
náčelník MsP
Mesto Liptovský Mikuláš
Mestská polícia, Štúrova 1989/41
031 42 Liptovský Mikuláš

meno: Michala, e-mail: miska.zab25@gmail.com
dátum: 06.02.2017 13:04:22

Dobry den, chcela by som nahlasit auto-vrak na Vrbickej ulici. Jedna sa o bordovy Renault bez znaciek. Stoji tam uz vyse roka, oproti Razusovmu domu.Dakujem

dátum: 14.02.2017 00:00:00
meno: MsP

Dobrý deň.
Uvedenú vec sme preverili a skontaktovali sme sa s majiteľom vozidla, ktorý je v súčasnosti v zahraničí. Z vozidla boli odcudzené evidenčné čísla. Majiteľ vozidla prisľúbil, že ihneď po jeho návrate (do dvoch týždňov) vozidlo z tohoto miesta odstráni.
S pozdravom


JUDr. Marián Jančuška

náčelník
Mestskej polície
Liptovský Mikuláš

meno: Ivana, e-mail: ivana_lm_15@gmail.com
dátum: 07.10.2016 09:57:03

Vo dvore medzi ulicami Sturova-Jilemnickeho parkuju dlhodobo dva auta vraky. Prosim o preverenie, ci tam mozu stat, nakolko nemame kvoli nim kde parkovat. Dakujem

dátum: 13.10.2016 00:00:00
meno: MsP L.Mikuláš

Dobrý deň.

Váš podnet ohľadne parkovania vozidiel vo dvore medzi ulicami Štúrova a ulice Jilemnického sme preverili, pričom bolo zistené, že uvedené vozidlá ešte neboli vyradené z evidencie motorových vozidiel a teda nejedná sa o vraky. Situáciu ohľadne správnosti parkovania a dodržiavania dopravného značenia v tejto lokalite bude MsP v Liptovskom Mikuláši aj naďalej pravidelne kontrolovať.

S pozdravom

JUDr. Marián Jančuška
náčelník MsP

Mesto Liptovský Mikuláš
Mestská polícia, Štúrova 1989/41
031 42 Liptovský Mikuláš

meno: Pavol Uličný, e-mail: pavol.ulicny@centrum.sk
dátum: 27.09.2016 11:04:56

Na začiatku druhej polovice Pišútovej ul. smerom k námestiu je dopravná značka zákaz vjazdu s tabuľkou - okrem dopravnej obsluhy. Napriek tejto značke tam každý deň stojí veľa áut ktoré tam nemajú čo robiť a potom majitelia domov a nájomníci nemajú kde stáť so svojimi autami. Príslušníci MP to nekontrolujú. Iba raz som videl založenú papuču na aute ktoré ale bolo z Poľska.
Bolo by veľmi dobre keby boli majitelia domov a nájomníci vyzvaní a boli by im vydané parkovacie preukazy hoc aj za poplatok. Ináč príslušníci MP majú sťaženú kontrolu majiteľov áut ktoré tam porušujú dopravnú značku a parkujú aj keď nesmú. Ďakujem P.Uličný

dátum: 28.09.2016 09:20:00
meno: MsP L.Mikuláš

Dobrý deň.
MsP vykonáva kontrolu dodržiavania dopravného značenia v celom meste Liptovský Mikuláš pravidelne a v rámci svojich možností. Na ulici Pišútovej sme od začiatku roka ku dnešnému dňu riešili celkovo 126 priestupkov z toho 109 týkajúcich sa dopravnej značky zákaz vjazdu s dodatkovou tabuľou. Do budúcnosti našu činnosť ohľadne kontroly dodržiavania dopravného značenia ešte zvýšime. Váš návrh na vydanie parkovacích preukazov odstúpime na Odbor ŽP a dopravy MsÚ Liptovský Mikuláš.
S pozdravom

JUDr. Marián Jančuška

náčelník
Mestskej polície
Liptovský Mikuláš

meno: fero milan, e-mail: fero.milan@gmail.com
dátum: 03.08.2016 10:50:49

Dobry den, kazky den stoja nakladne auta na ulici druzstevna, pritom je tam zakaz zastavenia. Blokuju aj 100 m cesty.

dátum: 09.08.2016 00:00:00
meno: MsP L.Mikuláš

Dobrý deň.
Kontrolu dodržiavania dopravného značenia vykonáva MsP L.Mikuláš pravidelne v celom meste L.Mikuláš. Na ulici družstevnej sme tento rok riešili už niekoľko priestupkov súvisiacich s nedodržiavaním dopravného značenia. Jednalo sa najmä o nákladné vozidlá čakajúce na vjazd do firmy. Majiteľa uvedenej firmy sme na tento problém upozornili pričom prisľúbil, že tieto vozidlá tam stáť už nebudú. V prípade zistenia porušenia zákona alebo iného právneho prepisu nás kontaktujte na tel. čísle 159 pokiaľ je to možné okamžite, aby bol náš zásach čo najefektívnejší.

JUDr. Marián Jančuška
náčelník MsP L.Mikuláš

meno: Marek, e-mail: marecku1155@gmail.com
dátum: 21.06.2016 07:53:53

Dobrý deň, chcel by som Vás požiadať o častejšiu návštevu hliadok na Vrbickej ulici hlavne v čase od 20:00 do 23:00, pri dome M. Rázusa kde mladí rómovia neustále kričia, robia neporiadok, vytvárajú nebezpečné situácie na ceste, atd.
Bohužial keby som mal vždy telefonicky volať MsP, zvonil by Vám telefón nonstop.
Ďakujem

dátum: 22.06.2016 00:00:00
meno: MsP

Mestská polícia v Liptovskom Mikuláši pravidelne vykonáva hliadkovú činnosť v celom meste Liptovský Mikuláš. Na Vrbickej ulici mestská polícia pravidelne upozorňuje rodičov maloletých osôb pohybujúcich sa v tesnej blízkosti vozovky ako aj po vozovke na nebezpečnosť ich správania sa. Od začiatku roka do dnešného dňa sme na spomínanej ulici riešili celkovo 21 priestupkov. Taktiež situáciu na tejto ulici monitorujeme kamerou mestského kamerového systému. Do budúcnosti na Vrbickej ulici našu hliadkovú činnosť ešte zintenzívnime.
S pozdravom
JUDr. Marián Jančuška
náčelník
Mestskej polície
Liptovský Mikuláš

meno: Lucia, e-mail: 06lucinqua06@azet.sk
dátum: 28.03.2016 17:27:58

Dobrý deň, nakoľko už začala cyklistická a korčuliarska sezóna chcela by som poprosiť o kontrolu dodržiavania pravidiel na cyklistickom chodníku na Nábreží. Pohybuje sa tam totiž veľké množstvo nedisciplinovaných chodcov, psíčkarov a malých detí bez kontroly rodičov. Myslím, že je tým ohrozená bezpečnosť.

dátum: 01.04.2016 00:00:00
meno: MsP

Dobrý deň. MsP vykonáva hliadkovú činnosť na cyklochodníku v meste Liptovský Mikuláš pravidelne a v rámci svojich možností. MsP kontroluje najmä dodržiavanie dopravného značenia a VZN mesta Liptovský Mikuláš, pričom zistené priestupky rieši v zmysle zákona. Prosíme všetkých užívateľov cyklochodníka o vzájomnú toleranciu a dodržiavaniu zákonov a VZN mesta Liptovský Mikuláš.

S pozdravom

JUDr. Marián Jančuška
náčelník MsP

meno: občan
dátum: 13.03.2016 00:00:00

chcem sa opýtať, ako je možné že pozornosti polície uniká nedbalé parkovanie vozidiel na Nešporovej ulici pri hoteli Garni? matky s kočíkmi ale aj chodci majú problém prejsť ulicou, pretože autá parkujú na chodníku. Nedodržujú príslušné dopravné predpisy. arogancia týchto vodičov bráni plynulej cestnej doprave, okrem iného aj výjazd z priľahlej Krátkej ulice. deje sa to hlavne večer, v čase cvičenia žien v budove oproti spomenutého hotela
ďakujem za zjednanie nápravy

občan mesta

dátum: 18.03.2016 00:00:00
meno: MsP

Dobrý deň.
MsP Liptovský Mikuláš vykonáva pravidelne hliadkovú činnosť v meste L. Mikuláš ako aj prímestských častiach, pričom počas tejto činnosti sa zameriava aj na kontrolu parkovania vozidiel a porušovanie dopravných predpisov. Na ul. Nešporovej sme v nedávnej minulosti riešili dva priestupky týkajúce sa nesprávneho parkovania, ktoré boli riešené v zmysle zákona. MsP v budúcnosti zintenzívni kontrolu nesprávneho parkovania v tejto lokalite. MsP už vyrozumela cvičiteľov, ktorí precvičujú v budove v blízkosti tejto ulice, aby upozorňovali svojich klientov o možnostiach parkovania vozidiel v okolí.

S pozdravom

JUDr. Marián Jančuška
náčelník MsP

meno: Antol , e-mail: laco1@atlas.sk
dátum: 11.03.2016 11:57:27

Dobrý deň
Chcel by som Vás požiadať o občasnú kontrolu podchodu medzi bytovými domami na rohu Kollárovej a Vrbickej ( tak kde sídli Stavebné bytové družstvo ) , poslednú dobu sa tam v rozmedzí hodín 15- 19 zdržiavajú mladistvý rómskej národnosti , niekedy bezdomovci , ktorý tu však nebývajú , robia neporidok , obyvatelia okolitých bytových domov chodia radšej naokolo , psíčakri sa boja , keďže ide zväčša o starších obyvateľov....Ďalej Vás chcem upozorniť na skutočnosť , že aj podchod ako aj prilahlé pozemky , ktoré takto znečisťujú sú v súkromnom vlastníctve , teda v podchode ani na prilahlých pozemkoch sa nemajú prečo zdrživať. Neradi by sme situáciu ako bytový dom riešili uzavretím podchodu a oplotením areálu bytového domu .Nechceme čakať až sa niekomu niečo v podchode stane.
Ďakujeme

dátum: 18.03.2016 00:00:00
meno: MsP

Dobrý deň.
Ďakujeme za Váš podnet. MsP vykonáva pravidelnú hliadkovú činnosť aj v tejto lokalite, pričom sa zameriavame na kontrolu osôb, ktoré znečisťujú verejné priestranstvá. No nie vždy sa nám podarí nájsť osobu, ktorá takéto znečistenie spôsobila a aj ju za to v zmysle zákona postihnúť. Žiadame preto občanov aby v prípade, že vidia páchanie takéhoto priestupku alebo porušovania VZN, aby nás ihneď kontaktovali na tel. čísle 159.
S pozdravom
JUDr. Marián Jančuška
náčelník MsP

meno: Nespokojný občan, e-mail: expanzia@orangemail.sk
dátum: 15.02.2016 15:23:39

Dobrý deň,
chcel by som nahlásiť znečisťovanie ovzdušia z areálu SAD, konkrétne v časti, kde renovujú Tatrovky.
Každé ráno min. od 5:20 vidím ako z tej budovy stúpa ťažký a hustý dym a výrazne ho cítiť po spaľovaní plastov a ropných produktov. Je taký ťažky, že sa zdržuje pri zemi.
Obťažuje to mňa na, koľko moja bytovka je cez ulicu.
A ak fúka našim smerom je nemožné ráno vetrať.

Prosím skúste s tým niečo urobiť

Ďakujem

dátum: 17.02.2016 00:00:00
meno: MsP

Dobrý deň,
Váš podnet sme preverili, v objekte SAD má v prenájme priestory firma, ktorej konateľ sa za zadymenie ospravedlnil a prisľúbil, že od dnešného dňa sa tento nežiadúci jav nebude opakovať. Ďakujeme Vám za podnet a pri zistení akéhokoľvek porušenia právnych predpisov nás neváhajte kontaktovať.
S pozdravom
Mgr. Igor Petra
zást. náčelníka MsP
Liptovský Mikuláš

meno: Miro, e-mail: mirosvihra@gmail.com
dátum: 21.12.2015 00:33:40

Dobrý deň,môžem sa opýtať ako to je tento rok zo zábavnou pyrotechnikou? Stale plati zakon od štatu že je možne použivat pyrotechniku kedykolvek ale 200metrov od škol,nemocnic,bytoviek a pod.?
A ak nie,ako to vlastne je? Od kedy do kedy sa môže použivat?
Velmi ma to zaujima kedze uz na začiatku decembra počuť všade delobuchy a okoliu to môže byt aj nepríjemne.
Ďakujem za zodpovedanie otazok.
Prajem pekny deň.

dátum: 22.12.2015 00:00:00
meno: MsP


Dobrý deň.
Ďakujeme za Váš podnet, ktorý je aktuálny najmä v tomto sviatočnom období. V súčasnosti používanie zábavnej pyrotechniky upravuje zákon NR SR č. 58/2014 o výbušninách, výbušných predmetoch a munícii a o zmene a doplnení niektorých zákonov. V zmysle § 53 ods. 2 tohto zákona si obec môže z dôvodu ochrany verejného poriadku všeobecne záväzným nariadením obmedziť alebo zakázať používanie pyrotechnických výrobkov kategórie F2, F3, P1 a T1 na území obce alebo v jej častiach. Keďže doplnenie tohto zákona je účinné len od 02.12.2015 nebolo legislatívne možné upraviť všeobecne záväzným nariadením používanie pyrotechnických výrobkov kategórie F2, F3, P1 a T1 na území mesta Liptovský Mikuláš. Podľa mne dostupných informácií návrh tohto všeobecne záväzného nariadenia je pripravený a na najbližšom mestskom zastupiteľstve mesta Liptovský Mikuláš bude predložený na schválenie. Mestská polícia upozorňuje občanov o rizikách a obmedzeniach týkajúcich sa používania zábavnej pyrotechniky pri osobných stretnutiach ale aj formou letákov. V súvislosti s používaním zábavnej pyrotechniky najčastejšie riešime priestupky v zmysle zákona SNR č. 372/1990 o priestupkoch a to podľa §-u 47 ods. 1 písm. b) rušenie nočného kľudu a podľa §-u 47 ods. d) znečisťovanie verejného priestranstva.

meno: Okresné riaditeľstvo Policajného zboru
dátum: 23.10.2015 08:00:00

Poďakovanie

meno: Motoklub Liptov
dátum: 28.10.2015 08:00:00

Poďakovanie za spoluprácu

meno: Juraj, e-mail: juraj.zbojnik@yandex.com
dátum: 04.10.2015 11:34:11

Dobrý deň,

ako je možné, že v mestskej časti Ploštín poniektorí občania aj napriek zákazu spaľovania odpadu ignorujú toto nariadenie a ďalej beztrestne odpad zo záhrad a stavieb spaľujú a vôbec nič sa im nestane zo strany MSP ale ostatní by už boli dávno pokutovaní? Aj u vás platí pravidlo, že všetci sme si rovní, len poniektorí sú rovnejší?

Napríklad práve v tejto chvíli sa na vyšnom konci spaľuje odpad a nikoho to zjavne netrápi.

dátum: 05.10.2015 00:00:00
meno: MsP

Pán Juraj,
ďakujeme Vám za Váš podnet a už pri spustení tejto podstránky PODNETY sme zverejnili text, kde vyzývame občanov :
" Ak sa chystáte napísať nám skutočnosť, ktorá vyžaduje okamžitý zásah policajnej hliadky v takomto prípade neváhajte a zatelefonujte na bezplatnú telef. linku 159.
Ďakujeme ".
V tomto prípade, ktorý popisujete, by bolo omnoho efektívnejšie ak by ste zatelefonovali na bezplatné telef. číslo 159, kde by ste uviedli skutočnosť, ktorú je potrebné preveriť a hliadka MsP by okamžite zasiahla. Ak máte podozrenie, že MsP nemá rovnaký meter na všetkých, môžte takúto skutočnosť oznámiť náčelníkovi MsP resp. vedeniu mesta L. Mikuláš.
S pozdravom
MsP


Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /data/www.msplm.sk/smarty.compiled/dfab7172a3a3%%AC^AC2^AC2B085D%%forum_strany.tpl.php on line 7
strany:
1 2
© 2010 - 2011, creative solution